python-slider

 


PROGRAMOVANIE S MINECRAFTOM

Scratch / Code.org

Žiaci 1. až 3. ročníka ZŠ (7 – 9 rokov)

  

 

 

POPIS KURZU:

Tento online kurz je skvelou príležitosťou pre fanúšikov Minecraftu, ktorých zaujíma, ako hry vznikajú. Programovať budeme v jazyku Scratch, ktorý je vhodný pre menšie deti. Pre účasť na kurze je nutné, aby dieťa už vedelo čítať a písať. V prípade, že by sa na kurz chcelo prihlásiť mladšie dieťa, môže mu počas kurzu pomáhať rodič. Pozn.: na kurze sa hry v Minecrafte nehráme, my ich tvoríme :)
 

AKO PREBIEHA ONLINE KURZ:

Naše online kurzy NIE SÚ webinárom ani kurzom na Youtube. Počas hodiny sleduje žiak obrazovku lektora a lektor sleduje všetko, čo žiaci robia (vidí ich obrazovky). Žiak môže počas hodiny klásť otázky, čím sa vytvára aktívna spolupráca žiakov s lektorom a možnosť vyriešiť chyby priamo počas hodiny.

Každý žiak dostane podrobné pokyny na pripojenie sa k online hodinám. Pred prvou hodinou je nutné nainštalovať na počítač aplikáciu Scratch, je však možné pracovať aj v jeho online verzii. Ak si dieťa chce hry ukladať, odporúčame vytvoriť si vlastné konto. K tomu je potrebné zadať email. V prípade potreby vám s inštaláciou radi pomôžeme. Na online kurz bude žiak potrebovať počítač alebo notebook, mikrofón (v notebooku je už zabudovaný) a stabilné pripojenie na internet. 

 

CENA KURZU:

59 eur


DĹŽKA KURZU:

Online vyučovanie prebieha raz do týždňa (2 x 45 minút plus 5 min. prestávka) po dobu 4 týždňov alebo 4 stretnutia (2 x 45 minút plus 5 min. prestávka) v jednom týždni podľa aktuálneho rozvrhu. Online vyučovanie neprebieha v dňoch štátnych a cirkevných sviatkov.

  

UČEBNÝ PLÁN:

 (4 stretnutia = 8 vyučovacích hodín)

1. CODE.ORG (MINECRAFT): Úvod do programovania

Cieľom hodiny je naučiť sa základy programovania a jeho použitie v praxi. Budeme pracovať v platforme code.org, vďaka ktorej budeš môcť svoju prácu otestovať v miniatúrnom svete Minecraft. Naučíš sa pravidlá riadenia pohybu, spôsoby použitia slučiek a interakcií s objektmi.

2. SCRATCH: Súboj s Witherom

Počas hodiny sa zapletieš s legendárnou postavou sveta Minecraft Witherom. Prostredníctvom bitky s Witherom sa zábavnou formou naučíš základy programovania v jazyku Scratch, tvorby postáv a ich interakcií. Vysvetlíme si aj podmienky, slučky a klonovanie. 

3. SCRATCH: Invázia endermanov

Niekoľko endermanov sa rozhodlo ukradnúť klietky zo Steveovej pokladnice. Pokúsime sa ich zastaviť pomocou sily našich lukov. Naučíš sa, čo je funkcia pera a ako ju použiť pri programovaní.  

4. SCRATCH: Aréna

Bytosti z Minecraftu útočia dvojnásobnou silou. Pripoj sa k Steveovi a bojuj s ním proti súperom. Pri tejto hre sa naučíš pravidlá vytvárania a prijímania správ. Pri programovaní využijeme aj matematické operácie. 

 

NA TOMTO KURZE SA NAUČÍŠ:

1. Viac o vzdelávacej platforme code.org.

2. Základné zručnosti v programovacom jazyku Scratch. 

3. Ako vytvoriť hru od základov. 

4. Aké sú základné prvky programovania a ich využitie v praxi. 

 

ROZVRH HODÍN:

Dátum a čas jednotlivých kurzov nájdete v záložke Rozvrh a registrácia. 

 

POČET ÚČASTNÍKOV:

4 – 8 detí