scratch2-wakacje-slider

 

KÓDUJ S OBRAMI

Programovací workshop pre deti a mládež ZADARMO

 

 

    

Podujatie

Programovací workshop „Kóduj s obrami“ je podujatie organizované v spolupráci s občianskym združením Kóduj IT pre žiakov základných a študentov stredných škôl. Cieľom workshopu je predstaviť deťom hravou formou programovanie. Workshopy sú tematicky rozdelené do 4 skupín podľa veku a obsahu. Workshop je vhodný pre deti, ktoré nemajú s programovaním žiadne skúsenosti. Mladšie deti si vyskúšajú programovať v jazyku Scratch alebo si môžu vytvoriť vlastnú hru v Roblox Studiu. Deťom, ktoré zaujíma tvorba webových stránok, je určený workshop HTML, na ktorom im v krátkosti predstavíme aj CSS a JavaScript. 

Programovací workshop je otvorený verejnosti a je zadarmo. Forma workshopu môže byť prezenčná alebo online, v závislosti od situácie v súvislosti s ochorením Covid19.

Worskhop radi zorganizujeme aj na základných, stredných školách, firemných alebo mestských podujatiach v rámci popularizácie štúdia v oblasti informačných technológií.

 

Miesto a termín workshopu

Termíny našich programovacích workshopov zverejňujeme aj na našom FB profile alebo portáli sdetmi.com.
Konkrétny workshop si, prosím, vyberte v registračnom formulári.


Posledné organizované workshopy: 

29. 8. 2020 Coworking Čierna voda, Chorvátsky Grob

10.00 - 18.35


  • TÉMY:

Workshop 1: Scratch Pre žiakov 1. stupňa ZŠ (7 – 9 rokov)

Workshop 2: Roblox Studio Pre žiakov ZŠ a študentov SŠ (10 – 19 rokov)

Workshop 3: HTML, CSS, JavaScript Pre žiakov 2. stupňa ZŠ a študentov SŠ (13 – 19 rokov)

Workshop 4: C#, Visual Studio Pre žiakov 2. stupňa ZŠ a študentov SŠ (13 – 19 rokov)

 

  • LEKTORI: 

Workshopy vedú lektori kódovacej školy Coding Giants. Všetci naši lektori sú skúsení programátori.

 

 

Bližšie informácie

Programovacie workshopy trvajú 1 až 1,5 hodinu. Maximálny počet detí v jednej online skupine je 8. V prípade organizovania workshopu online formou zašleme deťom emailom organizačné pokyny. V niektorých prípadoch je nutné si pred workshopom nainštalovať niektoré programy. Využívame voľne dostupné riešenia. Pracujeme prostredníctvom aplikácie Google Meet.

Pri prezenčnom workshope je max. počet detí 12. Počítače budú pred a po každom workshope dezinfikované. Deťom pred vstupom do priestorov bude odmeraná teplota a vydezinfikované ruky. Rodičia pri odovzdaní dieťaťa musia podpísať čestné prehlásenie o bezinfekčnosti dieťaťa. Rodičom nie je vstup na podujatie umožnený.


Organizované v spolupráci s občianskym združením Kóduj IT


koduj IT color 1 small