Súťaž v programovaní

2. ročník - UKONČENÉ

Celoslovenská súťaž pre deti a mládež

Coding Giants Slovensko už druhý krát prináša žiakom a študentom základných a stredných škôl príležitosť zapojiť sa do súťaže o programovaní a vyhrať mesačný (5 lekcií) kurz programovania nielen pre seba, ale pre celú svoju triedu.

Cieľ súťaže je hravou formou ukázať žiakom a študentom, že počítačové hry nemusia len bezducho hrať, ale môžu ich aj samostatne tvoriť. Rovnako, zvýšiť záujem detí a mládeže o programovanie a neskôr možno aj o ďalšie štúdium, či prácu v IT odvetví.

Súťaž je vhodná pre všetkých žiakov a študentov základných a stredných škôl. PREDOŠLÉ PROGRAMOVACIE VEDOMOSTI A ZNALOSTI NIE SÚ POTREBNÉ.

Princíp súťaže

  • Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci a študenti základných a stredných škôl
  • Súťažný formulár si otvoríte tu: https://forms.gle/k6LKZdSoLCqV7NHZ6
  • Súťažiaci odošle vyplnený formulár stlačením tlačidla “odoslať” alebo “submit” na konci formulára
  • Z prijatých formulárov budú vyžrebovaní výhercovia

Zoznam cien

Vážime si každú snahu a záujem o programovanie. Do žrebovania budú zaradené všetky emailové adresy vyplnené a doručené do súťaže prostredníctvom súťažného formulára. (Databáza emailov bude očistená a budú z nej odstránené všetky prípadne duplicity, či viacnásobná registrácia tej istej emailovej adresy).

Vyžrebovaní podľa poradia získajú:

10. - 7. miesto - ponožky Dedoles
6. - 4. miesto - športový batoh Minecraft
3x 1. miesto, podľa vekovej kategórie:

  • veková kategória 7-9 rokov, mesačný kurz programovania Coding Giants “Základy tvorby hier, 5 lekcií” pre celú triedu žiaka príslušnej vyžrebovanej emailovej adresy
  • veková kategória 10-12 rokov, mesačný kurz programovania Coding Giants “Počítačové hry a programy, 5 lekcií” pre celú triedu žiaka príslušnej vyžrebovanej emailovej adresy
  • veková kategória 13-15 rokov, mesačný kurz programovania Coding Giants “Úvod do programovania, 5 lekcií” pre celú triedu žiaka príslušnej vyžrebovanej emailovej adresy

BONUSY

Každý účastník súťaže získa:

  • obrázky na pozadie, ktoré si môžeš stiahnúť do svojho počítača: Fortnite, World of Warcraft, a League of Legends
  • odkaz na webinár, kde si ukážeme riešenie súťažného kvízu a odpovede na jednotlivé otázky

Vyhlásenie víťazov

Coding Giants zverejní mená víťazov 6. októbra 2022.

VÝHERCOVIA SÚŤAŽE link

Záznam zo žrebovanie link

Úplné oficiálne pravidlá súťaže “KÓDUJ S OBRAMI” 2. ročník, nájdete TU.

Členovia poroty

Keď som postavil prvý počítač, rád som sa hrával počítačové hry, veľa inštaloval, aktualizoval a programoval. Samozrejme som aj veľa pokazil, no cesta vlastných chýb je najlepšia.

František Masár, CEO I SEE IT, s.r.o.

Keďže si myslím, že kreativite by sa medze klásť nemali, dovolila som si s pomocou Ninky Šefčíkovej tej mojej popustiť uzdu a vytvoriť Lingolandiu.

Anna Rybovičová, autorka, Lingolandia

Ilustrátori často spolupracujú pri tvorbe mobilných aplikácií, počítačových hier s programátormi.

Nina Šefčík, grafička, Lingolandia

Na našich kurzoch programovania si deti rozvíjajú logické myslenie a tvorivosť. Deti najviac baví pridávať nové postavičky a posúvať úrovne hry aj mimo zadania! A to nás teší!

Lektori školy programovania Coding Giants

S Coding Giants som už od začiatku. Testovala som prvé kurzy a vymýšľala som súťaže. Programovanie je fajn, ale viac ma baví grafika. Preto sa teším na všetky projekty. My deti máme veľkú fantáziu!

Veronika B., 4.X SCZŠ Narnia PK

Veľmi som chcel inovatívnym spôsobom podporiť socio-ekologickú myšlienku, a tak vznikla značka sobi.eco. Potenciál meniť veci k lepšiemu je v každom z nás. Vždy ma poteší, keď vzniká priestor pre mladé talenty, kde sa môžu realizovať.

Tomáš Horváth, zakladateľ sobi o.z.

Je až neuveriteľné, koľko možností majú dnes deti a mladí ľudia, čo sa týka informačných technológií. Využívajú ich však väčšinou len na zábavu. Radi by sme deťom ukázali, že tráviť čas pri počítači sa dá aj zmysluplne.

Jozef Boďa, o.z. Kóduj IT

Hlavný partner

Produktoví partneri

Mediálni partneri