Súťaž v programovaní

Pripravujeme 2. ročník

Celoslovenská súťaž pre deti a mládež

Témou 1. ročníka je “Covid-19”. Projekt musí byť naprogramovaný a zverejnený v online v platforme Scratch. Súťaž potrvá od jej zverejnenia na našom FB profile až do 3. marca 2021. Projekty budú hodnotiť odborníci z oblasti programovania, grafiky a dizajnu, naši lektori i verejnosť prostredníctvom Facebooku. Prihlasovanie projektov do súťaže bolo ukončené. Výhercov vyhlásime 10. marca 2021!

Prvým 20. prihláseným projektom pošleme VESELÉ PONOŽKY s vedeckou tematikou, ktoré nám do súťaže venovala spoločnosť DEDOLES. Mená detí sú už zverejnené na našom FB.

Predstavujeme vám členov poroty z radov našich partnerov, ktorí nám do súťaže darovali hodnotné ceny:

František Masár, CEO I SEE IT, s.r.o.: "Keď som mal asi desať rokov, svet bol menej konzumný, bolo nemysliteľné ísť do obchodu a len tak si kúpiť počítač. Za to sa ku mne dostali rôzne súčiastky a komponenty, čo bolo pre desaťročného chlapca ako stavať najúžasnejšiu stavebnicu podľa scenára od Verneho. Všetko som sa učil sám, skladať zapájať a vylepšovať. Technické a elektrotechnické úkony som vykonával ako formu zábavy, pokus - omyl. Keď som postavil prvý počítač, rád som sa hrával počítačové hry, veľa inštaloval, aktualizoval a programoval. Samozrejme som aj veľa pokazil, no cesta vlastných chýb je najlepšia. Dokáže vám odovzdať vzácny materiál vlastného poznania. Ako by povedal sám Komenský: „škola života nepozná prázdniny“ a je to skutočne pravda, vlastné poznávanie na základe vykonaných chýb je silná alchýmia a núti vás poznávať ďalej."

"Som Anna Rybovičová a už pár rokov pracujem vo finančnom sektore. Vzdelanie v oblasti financií som získala na Masarykovej univerzite v Brne a bola to skvelá životná skúsenosť. Aj práca vo finančnom sektore dáva priestor kreativite a fantázii, ale nie zas až v takom veľkom rozsahu. A keďže si myslím, že kreativite by sa medze klásť nemali, dovolila som si s pomocou Ninky Šefčíkovej tej mojej popustiť uzdu a vytvoriť Lingolandiu – spoločenskú hru pre deti aj dospelých, ktorá zábavnou formou rozvíja slovnú zásobu v rôznych jazykoch a v ktorej sa fantázii medze nekladú."

Nina Šefčík, ilustrátorka a dizajnérka stojí za vizuálnou podobou Lingolandie. Ilustráciu študovala v Dubline a dnes sa venuje okrem Lingolandie rôznym projektom. Práca ilustrátorky je rôznorodá a vhodná pre ľudí, ktorí sú prirodzene tvorivé tipy, radi kreslia a objavujú svet okolo nás. Nininu tvorbu nájdete v detských knihách, časopisoch, na webových stránkach a obaloch produktov. Ilustrátori často spolupracujú pri tvorbe mobilných aplikácií, počítačových hier s programátormi.

Tomáš Horváth, zakladateľ o.z. sobi: Veľmi som chcel inovatívnym spôsobom podporiť socio-ekologickú myšlienku, a tak vznikla značka sobi.eco. Potenciál meniť veci k lepšiemu je v každom z nás. Vždy ma poteší, keď vzniká priestor pre mladé talenty, kde sa môžu realizovať.

A lektori našej školy programovania Coding Giants - Nina Lúčna, Michal Kmeť, Danica Koblišková, Simona Šimčíková.

A aké ceny na vás čakajú?
1. cena: notebook pre žiaka aj školu od spoločnosti Dell Technologies

2. cena: notebook pre školu a tablet pre žiaka od internetového obchodu Jama Levova

3. cena: robot pre žiaka aj školu od rakúskej firmy Robo Wunderkind

a mnoho ďalších cien! Sledujte nás na Facebooku, kde vás budeme o všetkom informovať!

Pravidlá súťaže nájdete tu

Členovia poroty

Keď som postavil prvý počítač, rád som sa hrával počítačové hry, veľa inštaloval, aktualizoval a programoval. Samozrejme som aj veľa pokazil, no cesta vlastných chýb je najlepšia.

František Masár, CEO I SEE IT, s.r.o.

Keďže si myslím, že kreativite by sa medze klásť nemali, dovolila som si s pomocou Ninky Šefčíkovej tej mojej popustiť uzdu a vytvoriť Lingolandiu.

Anna Rybovičová, autorka, Lingolandia

Ilustrátori často spolupracujú pri tvorbe mobilných aplikácií, počítačových hier s programátormi.

Nina Šefčík, grafička, Lingolandia

Na našich kurzoch programovania si deti rozvíjajú logické myslenie a tvorivosť. Deti najviac baví pridávať nové postavičky a posúvať úrovne hry aj mimo zadania! A to nás teší!

Lektori školy programovania Coding Giants

S Coding Giants som už od začiatku. Testovala som prvé kurzy a vymýšľala som súťaže. Programovanie je fajn, ale viac ma baví grafika. Preto sa teším na všetky projekty. My deti máme veľkú fantáziu!

Veronika B., 4.X SCZŠ Narnia PK

Veľmi som chcel inovatívnym spôsobom podporiť socio-ekologickú myšlienku, a tak vznikla značka sobi.eco. Potenciál meniť veci k lepšiemu je v každom z nás. Vždy ma poteší, keď vzniká priestor pre mladé talenty, kde sa môžu realizovať.

Tomáš Horváth, zakladateľ sobi o.z.

Je až neuveriteľné, koľko možností majú dnes deti a mladí ľudia, čo sa týka informačných technológií. Využívajú ich však väčšinou len na zábavu. Radi by sme deťom ukázali, že tráviť čas pri počítači sa dá aj zmysluplne.

Jozef Boďa, o.z. Kóduj IT

Hlavný partner

Produktoví partneri

Mediálni partneri