Kurz pre každého, kto si chce vytvoriť svoj vlastný kanál na YouTube a stať sa profesionálnym youtuberom! Počas hodín si ukážeme funkcie programu OBS, od konfigurácie až po nahrávanie a streamovanie. Študenti sa oboznámia s programami užitočnými pri spracovaní filmu a tvorbe grafiky. Počas kurzu spolu odhalíme tajomstvá platformy YouTube.

  • 5 stretnutí (raz alebo niekoľkokrát týždenne)

  • 2x45 (every meeting)


for the course 85


Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

Kurz je určený každému, kto chce preniknúť do tajov práce Youtubera. Na lekciách sa naučíme základy programu OBS, oboznámia sa s rozhraním programu, nakonfigurujeme ho na nahrávanie a streamovanie a naučíme sa, ako nastavovať kompozičné scény a pridávať rôzne zdroje obrazu a zvuku. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch. TECHNICKÉ POŽIADAVKY: PC/Laptop absolútnym minimom 16GB (pre unity a blender nutné), zároveň procesor so 4 jadrami a 2GB miesta na disku. Všetky kurzy sú na win10, použitie linux alebo mac nie je možné. Unity a blender zároveň využijú diskrétnu grafickú kartu, takže je veľmi dobré ju mať, alebo mať namakaný procesor s kvalitnou integrovanou kartou.

Program kurzu

Cieľ lekcie je naučiť sa, ako vytvoriť pútavé YouTube videá. Oboznámime sa s hardvérom, bezplatnými a platenými programami užitočnými pre prácu YouTubera. Na lekciách si ukážeme funkcionality programu OBS, rozhranie programu, nastavenia pre nahrávanie a vysielanie. Študenti sa naučia spracovať a usporiadať strihy, komponovať scény a pridávať rôzne zdroje obrazu a zvuku.
Cieľ lekcie je naučiť sa efektívne vytvárať vlastné scény na nahrávanie a vysielanie (napr. obrazovka s prezentáciou alebo webová kamera hráč + hráč) a plynulo ich meniť. Počas lekcie sa naučíme ako vložiť odpočítavaciu obrazovku, pridať logo a podobne. Výsledkom lekcie bude nastavenie servera pre vysielanie a skúšobné vysielanie vytvorených scén.
Cieľ lekcie je vytvoriť grafickú ukážku vášho filmu v Canve. Povieme si o zdrojoch fotografií, ilustrácií, zvukov a hudby, ktoré môžeme používať zadarmo a takisto o licenciách, ktoré nás oprávnia na používanie obrázkov a zvukov.
V tejto lekcii sa naučíme, ako zaznamenávať scény a upravovať ich do hotového filmu v bezplatnom programe HitFilm Express. Naučíme sa taktiež upravovať farby scén, pridávať prechodové efekty, titulky a hudbu. A vytvoríme tak veľmi zaujímavo upravený film.
V tejto lekcii si ukážeme, ako zaznamenávať scény a zostavovať ich do hotového filmu v bezplatnom programe HitFilm Express. Ukáže si, ako pridať video na YouTube so všetkými nastaveniami. Oboznámime sa s panelom tvorcov na YouTube. Ukážeme si, ako nastaviť obrazovky odberov, pridať hashtagy a skontrolovať údaje týkajúce sa zhliadnutí.