"Kóduj s obrami" online workshop ZADARMO práve prebieha! Zistiť viac!

Kurz pre študentov, ktorí vedia programovať v jazyku Scratch alebo absolvovali prvý semester kurzu Počítačové hry a programy.

  • 14 stretnutí (raz za týždeň)

  • 2 x 45 min. (každé stretnutie)


jednorazovo alebo v 5 splátkach 229

Registrácia a rozvrh

Chceli by ste sa nás niečo opýtať?

Úvod

V druhom semestri kurzu Počítačové hry a programy sa naučíme programovať aplikácie pre Android v jazyku App Inventor. Okrem toho si predstavíme tvorbu 3D hier v platforme KODU a pozrieme sa aj na hru Minecraft v jazyku Python. Naše online kurzy NIE SÚ webináre ani videá na Youtube! V priebehu našich kurzov lektor zdieľa so študentami svoju obrazovku a má možnosť sledovať, na čom študenti pracujú a v prípade potreby im pomôcť. Študenti môžu klásť otázky a aktívne diskutovať o svojich zadaniach, či problémoch.

Program kurzu

Vytvoríme appku na počítanie krokov, odpočítavanie prejdenej vzdialenosti a rýchlosti.
Cieľom lekcie je vytvoriť mobilnú hru - Stlač tlačidlo. Naučíme sa pracovať s mechanizmom časovača, náhodnými číslami, použijeme animáciu, zvuky a nastavíme si premenné.
Hlavná úloha je vytvoriť aplikáciu diktafón. Naučíme sa niečo o mechanizme nahrávania, zvukových komponentoch a upozorneniach.
Cieľom lekcie je vytvoriť mobilnú verziu pomôcky Flash Cards. Flash Cards sú pamäťové karty, ktoré uľahčujú napr učenie sa slovíčiek nového jazyka. Naučíme sa pracovať so senzormi.
Dokončíme hru z predchádzajúcej hodiny.
Vytvoríme hru , počas ktorej sa naučíme pracovať s mechanizmom preskakovania v rôznych druhoch aplikácií.
Dokončíme hru z predchádzajúcej hodiny.
Vytvoríme hru piškvorky. Preberieme spôsob vytvárania aplikačnej logiky. Počas lekcie si pozrieme ako ste sa popasovali so samostatnými projektami.
Dokončíme hru z predchádzajúcej hodiny, otestujeme svoje vedomosti a odprezentujeme vlastné projekty.
Cieľom hodiny je vytvoriť našú prvú hru v KODU. Vytvoríme hru Preteky a pritom sa naučíme pracovať s KODU a spoznáme zvláštnosti programovania 3D hier.
Vytvoríme hru Preplnená cesta. Naučíme sa vytvárať a ničiť oponentov. Tiež si ukážeme ako vytvoriť mechanizmus odpočítavania času.
Na lekcii si vytvoríme hru Star Wars a naprogramujeme pohyb postávm medzi hracími plochami. Naučíme sa ovládať viacero postáv naraz.
Na tejto hodine sa popasujeme s vytvorením sveta s viacerými úrovňami a vytvoríme mechanizmy pre teleport a stavanie mostov.
Cieľom lekcie je zoznámiť sa s jazykom Python pomocou hry Minecraft. Je to akoby úvod do ďalšieho kurzu Python v Minecrafte a webové stránky. Počas tejto hodiny rozdáme certifikáty.

jednorazovo alebo v 5 splátkach 229

Registrácia a rozvrh

Naprogramujte si svoju budúcnosť!

Prihláste sa ešte dnes!

Odporúčame z nášho
blogu

Prečo by sa deti mali učiť programovať?

Čítať