Prebieha prihlasovanie na krátke kurzy! Päť lekcií od 20 a 23.11 Preskúmaj!

Profesie budúcnosti

Data Scientist - jedno z najlepších povolaní budúcnosti?


3 minúty čítania

Povolanie Data Scientist bolo pred niekoľkými rokmi vyzdvihované ako jedno z „povolaní budúcnosti“. Pre mnohých ľudí je však stále záhadou, čo presne človek na tejto pozícii robí.

Data Scientist je skrátka výbušná kombinácia analytika, programátora (tu je najužitočnejším jazykom Python) a hackera s veľmi vysokými komunikačnými schopnosťami. Vďaka analýze jednotlivých údajov môže Data Scientist pomôcť firme lepšie osloviť cieľovú skupinu alebo minimalizovať investičné riziko. Využíva výskumné metódy, matematiku a štatistiku na získanie požadovanej obchodnej hodnoty z údajov vo všetkých kľúčových oblastiach firmy.

Pracovať ako dátový vedec je predovšetkým vynikajúca vývojová cesta pre ľudí, ktorí majú radi prácu s databázami, štatistikami a programovaním. Podľa údajov z roku 2020 bol Data Scientist treťou najlepšie platenou prácou na trhu IT (informačných technológií) v USA. Na Slovensku sa mesačný plat na tejto pozícii pohybuje od 1 107 eur do (najviac!) 2 645 eur. Rastie dopyt po tomto druhu služieb, takže môžeme očakávať, že mesačná sadzba môže výrazne stúpnuť.

Ak chcete začať pracovať ako Data Scientist, musíte najskôr získať vedomosti zo základov programovania a používania databáz. Potrebujete mať schopnosť logicky a analyticky myslieť, ako aj veľkú dávku kreativity. Všetko toto nájdete v ponuke Programming Giants.

Tu je niekoľko našich ukážkových kurzov, ktoré vám pomôžu stať sa „Data Champions“:


Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Podobné články

Programovanie pre deti

Čím chceš byť, alebo ako pomôcť dieťaťu s výberom povolania

Výber povolania je náročná životná výzva. Potrápi nejedného dospelého človeka, nie to ešte dieťa. Dieťa urobí svoje prvé rozhodnutie...

Prečítať viac
Programovanie pre deti

Pre koho sú kurzy programovania Coding Giants určené?

Kto môže absolvovať kurzy programovania Coding Giants? Kurzy programovania, alebo aj kurzy kódovania školy Coding Giants Slovensko...

Prečítať viac