hra s tabletom
Profesie budúcnosti

Data Scientist - jedno z najlepších povolaní budúcnosti?


3 minúty čítania

Povolanie Data Scientist bolo pred niekoľkými rokmi vyzdvihované ako jedno z „povolaní budúcnosti“. Pre mnohých ľudí je však stále záhadou, čo presne človek na tejto pozícii robí.

Data Scientist je skrátka výbušná kombinácia analytika, programátora (tu je najužitočnejším jazykom Python) a hackera s veľmi vysokými komunikačnými schopnosťami. Vďaka analýze jednotlivých údajov môže Data Scientist pomôcť firme lepšie osloviť cieľovú skupinu alebo minimalizovať investičné riziko. Využíva výskumné metódy, matematiku a štatistiku na získanie požadovanej obchodnej hodnoty z údajov vo všetkých kľúčových oblastiach firmy.

Pracovať ako dátový vedec je predovšetkým vynikajúca vývojová cesta pre ľudí, ktorí majú radi prácu s databázami, štatistikami a programovaním. Podľa údajov z roku 2020 bol Data Scientist treťou najlepšie platenou prácou na trhu IT (informačných technológií) v USA. Na Slovensku sa mesačný plat na tejto pozícii pohybuje od 1 107 eur do (najviac!) 2 645 eur. Rastie dopyt po tomto druhu služieb, takže môžeme očakávať, že mesačná sadzba môže výrazne stúpnuť.

Ak chcete začať pracovať ako Data Scientist, musíte najskôr získať vedomosti zo základov programovania a používania databáz. Potrebujete mať schopnosť logicky a analyticky myslieť, ako aj veľkú dávku kreativity. Všetko toto nájdete v ponuke Programming Giants.

Tu je niekoľko našich ukážkových kurzov, ktoré vám pomôžu stať sa „Data Champions“:


Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Podobné články

hra s tabletom
Programovanie pre deti

Prečo by sa deti mali učiť programovať?

Vďaka dynamickému rozvoju nových technológií sú digitálne zručnosti jednou z najžiadanejších kompetencií na trhu práce. Vedeli ste, že...

Prečítať viac
hra s tabletom
Programovanie pre deti

Je matematika pri programovaní dôležitá?

V minulosti bola informatika, a teda aj oblasť programovania, považovaná iba za súčasť matematiky. Dnes sú to dva samostatné odbory. To,...

Prečítať viac